Kültür Hizmetleri

KÜLTÜR HİZMETLERİ

Kültür Şube Müdürlüğümüz kültürel faaliyet ve hizmetlerin akla gelebilecek ya da müdürlüğümüze sunulacak yeni her alanda yoğun hizmet vermeyi kendisine ilke edinmiştir. 
 
Bu hizmetler müzik, dans, tiyatro, resim, edebiyat vb. alanlarda olduğu gibi kongre, panel, sempozyum, seminer gibi toplantılarla da etkin bir şekilde verilmektedir. Üniversitemiz bünyesinde yıllık ortalama 40 adet konser, 30 adet tiyatro ve 100-150 adet arasında değişen bilimsel toplantılara müdürlüğümüz fiziki, teknik, yer hizmetleri ve alt yapı imkânları sunmaktadır. Ayrıca yaklaşık 70 adet öğrenci sosyal ve bilimsel kulüplerine de fiziki, teknik ve alt yapı hizmetleri vermektedir.
 
Bu hizmetler içerisinde değişik kapasitelere sahip 6 adet salonu geniş fuaye ve sergi alanları, kokteyl salonu bulunan tam donanımlı Prof.Dr.Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezinde (OKM) ve yine çok geniş iki katlı fuayesi, biri tam donanımlı ve 1000 kişilik salonu olmak üzere 2 adet salonu olan Atatürk Kültür Merkezinde (AKM) verilmektedir. Müdürlüğümüz mümkün olduğunca 30 bin kişi kapasiteli açık alanımızda da yapılan konser, şenlik, festival Üniversitemizin geleneksel günleri (Hamsi Şöleni) gibi, Nevruz kutlamaları ve lokal öğrenci etkinliklerini de desteklemektedir. Ayrıca şehirdeki kültürel etkinlikleri de gerek öğrencilerimizin katılımlarını teşvik etmek ve mümkün oldukça teknik ve fiziki katkıda bulunmakta Müdürlüğümüzün üstlendiği ve öncelikli olarak benimsediği görevler arasındadır.