3. Mezuniyet Töreni

2011-2012 Eğitim Öğretim sezonunda eğitim vermeye başlayan fakültemiz 2016-2017 eğitim-öğretim yılında İnşaat Mühendisliği 3.dönem, Yazılım Mühendisliği ve Enerji Sistemleri Mühendisliği ise ilk dönem mezunlarını verdi.

Fakülte kampüsünde düzenlenen mezuniyet töreni,saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Of Halk Eğitim Merkezi folklor ekibinin horon gösterisiyle devam eden programın açılış konuşmasını fakülte dekan yardımcımız Doç.Dr. İrfan Acar yaptı.

Konuşmasında öğrencilere seslenen Acar; “Bundan sonraki yolunuzu sadece aklın, vicdanın ve bilimin ışığı aydınlatsın. Unutmayın ki dürüst, çalışkan ve üretken insan bir değerdir ve ancak değer oluşturduğunuzda başarı sizi takip eder. Aileniz, sevdikleriniz ve ülkeniz için başarılı olmak zorundasınız. İşte o zaman bizler sizinle daha da gurur duyacağız. Sevgili öğrenciler, lütfen sizleri siz yapan Karadeniz Teknik Üniversitesini unutmayın. İleride farklı konumlarda katkı sağlayacak konuma geldiğinizde ilk tercihiniz burası olsun” dedi.

Öğrenciler arasından başarı durumlarına göre her yıl olduğu gibi bu yıl da bölüm birincileri belirlendi. Buna göre Yazılım Mühendisliği bölüm birincisi Burak Buyurukçu, Enerji Sistemleri Mühendisliği bölüm birincisi Tuğba Yaşar, İnşaat Mühendisliği bölüm birincisi ise Zekeriya Akpınar oldu.

Bölüm birincilerine dizüstü bilgisayar hediye edilirken fakültede yine bir ilk olarak da fakülte birincisi seçildi. Fakülte birincisi ise İnşaat Mühendisliği Bölümününün birincisi Zekeriya Akpınar oldu.

Mezuniyet töreni öğrencilerin keplerini havaya atması ve kemençe eşliğinde horon oynaması ile sona erdi.

Törene KTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Emin Aşıkkutlu, Fakülte Eski Dekanlarımız;  Prof.Dr. Kenan Gelişli ve Prof.Dr. Ahmet Birinci, Fakülte Dekan Yardımcısı Doç.Dr. İrfan Acar, Of Belediye Başkan Yardımcısı Şevki Saral, siyasi parti ilçe başkanları ve temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, daire amirleri, öğrencilerin veli ve yakınları, öğrenciler ve fakültemizin değerli eğitim ve öğretim elemanları katıldı.