Mühendislik Mesleğinin Dünü, Bugünü ve Geleceği Forumu 2019

2019 Türk Dünyası Diriliş Yılı etkinlikleri çerçevesinde, Karadeniz Teknik üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Türk dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Türk Konseyi Türk Üniversiteler Birliği ve Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı TÜRKSOY organizasyonunda, Karadeniz Teknik üniversitesi Prof. Dr. Osman Turan Kültür Merkezi’nde “MÜHENDİSLİK MESLEĞİNİN DÜNÜ, BUGÜNÜ VE GELECEĞİ” konulu forum düzenlendi.

 

15 Şubat 2019 saat 14.00’te Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Metin HÜSEM moderatörlüğünde düzenlenen forum, Türk Dünya Üniversiteler Birliği Başkanı Prof. Dr. Cengiz TOMAR, TÜRKSOY Genel Sekreteri Prof. Dr. Dusen KASEINOV ve KTÜ Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunumuz T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Mehmet Cahit TURHAN’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

 

2019 Türk Dünya Diriliş Yılı etkinliklerine Trabzon Valisi Sayın İsmail USTAOĞLU, Trabzon Milletvekilleri Sayın Muhammet BALTA ve Sayın Salih CORA, Üniversite Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Süleyman BAYKAL, Trabzon Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı, Kurum ve Kuruluşların Genel Müdürleri ile Bölge Müdürleri, öğretim üyelerimiz ve geleceğin mühendisleri öğrencilerimiz katıldı.

 

2019 Türk Dünya Diriliş Yılı etkinlikleri kapsamında Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği’nin KTÜ’ye bağışladığı “BİLGE KAĞAN YAZITI”nın açılışı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Mehmet Cahit TURHAN, Trabzon Milletvekilleri Sayın Muhammet BALTA ve Sayın Salih CORA, Üniversite Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Süleyman BAYKAL, Trabzon Valisi İsmail USTAOĞLU, Türk Dünyası Mühendisler Mimarlar Birliği Genel Sekreteri Sayın İlyas DEMİRCİ ve davetliler tarafından yapıldı.