2019 Akreditasyon Takdim Töreni

KTÜ TIP FAKÜLTESİNDE “AKREDİTASYON BELGESİ TAKDİM TÖRENİ” GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Tıp Eğitimi Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (TEPDAD) tarafından yeniden akredite edilen KTÜ Tıp Fakültesi’ne Akreditasyon Belgesi 16 Nisan 2019 tarihinde düzenlenen tören ile takdim edildi.

Törene TEPDAD Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İskender SAYEK, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa İMAMOĞLU, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcıları, Birim Danışma Kurulu Üyeleri, öğretim üyeleri, araştırma görevlileri, öğrenciler ve idari personel katıldı.

Prof. Dr. Mustafa İMAMOĞLU konuşmalarında 2013-2019 yıllarını kapsayan ilk akreditasyon dönemini takiben yapılan çalışmalardan bahsederek yeniden akreditasyonun kurumsal gelişimimizin önemli bir göstergesi olduğunu belirtti ve başta Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman BAYKAL olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerini bildirdi.

TEPDAD Başkanı Prof. Dr. İskender SAYEK, Fakülte tarafından hazırlanan Öz Değerlendirme Raporu ve 17-21 Şubat 2019 tarihleri arasında yapılan yerinde değerlendirme sonuçlarının TEPDAD Genel Kurulunda görüşüldüğünü ve KTÜ Tıp Fakültesinin 2025 yılına kadar yeniden akredite olmasına karar verildiğini belirtti.

Tıp Eğitiminde akreditasyonun sürdürebilirliğin önemli bir göstergesi olduğunu, bunun da ancak kurumsal bir kültür oluşumu ile mümkün olabileceğini belirtti.  Akreditsyon sürecinde yapılan değerlendirmelerde KTÜ Tıp Fakültesinin güçlü ve geliştirilebilir yönlerini özetleyen Prof. Dr. İskender SAYEK, yıllık gelişim raporları ve üçüncü yılda yapılacak ara değerlendirme süreci ile eğitimde gelişimin sürekliliğinin takip edilmeye devam edeceği konularında bilgiler verdi.