Endnote Bibliyografik Yazılımı X8 Versiyonu

Abonesi olduğumuz EndNote bibliyografik yazılımının X8 versiyonu kullanıma sunulmuştur. EndNote X8: Araştırmalarınızı yönetmek için en güçlü araç! Bilimsel araştırma sürecindeki hızınız sürekli gelişime ayak uydurmanızı sağlar. EndNote, kaynak, makale arama, düzenleme, araştırmalarınızı paylaşma ve kaynakça oluşturma konularında sunduğu esnek araçlarla araştırma ve makale yazım sürecinizi sorunsuz ve kolay hale getirir.  

EndNote X8 ile gelen yenilikler Otomatik PDF Import Genellikle PDF lerinizi indirdiğiniz bir klasörü seçin, bu klasör içerisine eklenen PDF leriniz EndNote kütüphanenize otomatik olarak import edilsin.  Geliştirilmiş PDF Adlandırma EndNote, araştırmacıların PDF dosyalarına EndNote içerisinden olduğu gibi EndNote harici kullanımlarda da kolay erişebilmeleri için bulunabilir bir şekilde adlandırma imkânı sunuyor.  PDF Klasörleri Import için Otomatik Gruplar Alt klasörleri bulunan PDF klasörlerinizdeki PDF dosyalarınızı import ederken, alt klasör adları baz alınarak otmatik gruplar oluşturulur ve kayıtlar bu grupların altına eklenir.  

Powerpoint de Atıf Yapma PowerPoint de atıflar ekleme, düzenleme ve bibliyografya oluşturma desteği eklendi.  CWYW Kategori Bibliyografyası CWYW, yeni kategori seçenekleri kullanılarak bibliyografya biçim ayarlarının yapılması sağlanmaktadır. CWYW güncellendiğinde, bibliyografya seçilen ayarlara göre biçimlendirilir. Aynı zamanda kişisel kategoriler için kullanıcı seçenekleri sunmaktadır.  

Diğer yeni özellikler: 

— Geliştirilen arka plan senkronizasyon  

— Bir grubun web paylaşımı ile ilgili paylaşılan grup göstergeleri (Shared Group Indicators)  

— Geliştirilen hızlı arama Quick Search özelliği  

— Rating ve read/unread özellikleri için daha fazla esneklik  

— Referans tipi güncellemeleri; Podcast, Press Release, Interview ve diğer alan güncellemeleri.  

— Mac ve Windows kurulumu için aynı ürün anahtarı ve seri numarasının kullanımı.  

— Online Hızlı Başlangıç ​​Kılavuzu ve Başvuru Kartlarına bağlantıları olan gelişmiş Yardım menüsü  

— Change/Move/Copy listesine Record Number kayıt numarası eklendi  

— PDF ler import edilirken, yeni kayıtlar oluşturulmadan önce varsa mevcut kayıtlara eklenecekler  

— Kütüphane ekranını kolanları sürükle-bırak ile düzenleme  

— Otomatik Program Güncelleme: EndNote açılırken, mevcut program güncelleme kontrolü  

— Birden fazla istemci kurulumu bulunan kullanıcılar için, X8 senkronizasyonunda, GUID (Group Unique Identifiers) eşleşmesi olan ve çift olan grup setlerini birleştirerek daha önceki versiyonlar ile oluşturulan grup setlerinin artması önlenmektedir.  

KULLANIMI : EndNote bibliyografik yazılımını kullanabilmek için; 

http://squid.ktu.edu.tr/download/ENX8InstKTUSL62794.exe (Windows İçin);

http://squid.ktu.edu.tr/download/EndNoteX8SiteInstaller.dmg (MAC için)

isimli dosyanın bilgisayarınıza indirilip kurulması gerekmektedir. Bu dosyalara ulaşabilmek için, üstteki URL adreslerine tıkladığınızda karşınıza çıkan sayfada gerekli olan

Kullanıcı Adı : ktu.edu.tr uzantılı e-postanızın @ işareti öncesinde belirtilen adınız,  Parola : @ktu.edu.tr uzantılı e-posta şifresi şeklindedir.

Örneğin : deneme@ktu.edu.tr e-posta adresi için Kullanıcı Adı: deneme, Parola: @ktu.edu.tr uzantılı e-posta şifresi şeklindedir.

NOT: ENDNOTE KURULUM DOSYALARI(EXE UZANTILI DOSYA ve EBSCO, PROQUEST DOSYALARI) SADECE KAMPÜS İÇİNDEN İNDİRİLEBİLİR..

ENDNOTE PROGRAMINI BİLGİSAYARINIZA KURARKEN MICROSOFT OUTLOOK VE OFİS PROGRAMLARININ KAPALI OLDUĞUNA EMİN OLUNUZ. AKSİ TAKDİRDE KURULUM GERÇEKLEŞTİRİLEMEYECEKTİR..