Turnitin Kullanımı Hakkında - 2017 Yeni Abonelik

Yüksek lisans ve doktora tezlerinin bir program aracılığıyla intihal kontrolünün yapılarak benzerlik raporunun alınması YÖK tarafından zorunlu hale getirilmiştir.

Üniversitemiz akademik personelinin çalışmalarına yardımcı olmak, tez, proje, kitap bölümü, öğrenci ödev ve çalışmalarının intihal kontrollerinin sağlıklı yapılabilmesi adına Turnitin (İntihal engelleme analiz programı) aboneliği 2017 yılı için gerçekleştirilmiştir.

Kullanımı: Turnitin hesapları; akademik ünvanı Yrd.doç.dr.; Doç.Dr ve Prof. olan öğretim üyelerine, tez danışmanlarına ve enstitülere açılmaktadır. Tez aşamasında bulunan araştırma görevlilerinin ve öğrencilerin programdan yararlanabilmesi için önce tez danışmanlarının kendi isimleri adına başvurarak hesaplarının oluşturulması gerekmektedir. Tez danışmanı hesabını oluşturduktan sonra dilerse öğrencisine, öğrenci hesabı oluşturabilir.

Programı kullanmak isteyen öğretim üyelerinin sisteme tanımlanması için; Akademik ünvan, Ad, Soyad, Fakülte/Bölüm ve Dahili telefon bilgilerinin ktu uzantılı e-postadan, Beyhan Karpuz, beyhan@ktu.edu.tr ya da Zeki Kavanoz, zkavanoz@ktu.edu.tr adresine göndermeleri gerekmektedir.

Kullanım Kılavuzları

Aşağıda yer alan kullanım kılavuzlarını lütfen dikkatli inceleyerek taramalarınızı gerçekleştirin. Tez danışmanlarının tezleri yüklerken

"Depo Yok" seçeneğini seçerek tezleri yüklemeleri gerekmektedir. Aksi takdirde tezleri tekrar tarayamazsınız.

Turnitin Genel Bilgi: http://www.ktu.edu.tr/dosyalar/library_e254a.pdf

Turnitin Şifre Oluşturma: http://www.ktu.edu.tr/dosyalar/library_688a5.pdf

Turnitin Öğretmen Kılavuzu: http://www.ktu.edu.tr/dosyalar/library_a21f0.pdf

Turnitin Öğrenci Kılavuzu: http://www.ktu.edu.tr/dosyalar/library_f2d6e.pdf

Turnitin'den Belge Silme Kılavuzu: http://www.ktu.edu.tr/dosyalar/library_85571.pdf

YÖK Yüksek Lisans ve Doktora Kriterleri:

http://www.yok.gov.tr/web/ogrenci/yuksek-lisans-ve-doktora-kriterleri-guncellendi

http://www.yok.gov.tr/web/guest/icerik/-/journal_content/56_INSTANCE_rEHF8BIsfYRx/10279/13282424