Elsevier Clinicalkey - Uzaktan (Ev,ofis) ve Mobil Cihazlarınızla Erişim İmkanı

ClinicalKey-Elsevier veritabanına kampüs dışından (ev,ofis) ve mobil cihazlarınız aracılığı ile kolaylıkla erişim sağlanabilmesi için geliştirilen ; Bireysel Uzaktan/Mobil Erişim Özelliği (Self-Managed Remote/Mobile Access) eklenmiştir. Aşağıda bu özelliğin kullanımı ve yeni erişime açılan Türkçe içerik ve platform bilgilerini bulabilirsiniz. 

Elsevier ClinicalKey Kampüs Dışı ve Mobil Cihazla Erişim Kullanımı:
                            
ClinicalKey, Klinisyenlerin kanıta dayalı tıbbi bilgilere her yerden/her zaman erişmelerine ve bu bilgileri paylaşmalarına yardımcı olmayı amaçlamaktadır. ClinicalKey içeriğine hastanede, konferansta, evde ya da tüm mobil cihazlarınız üzerinden erişim ihtiyacı doğabilmektedir. Uzaktan Erişim (ev,ofis)/Mobil erişim bu ihtiyacı tamamlamaktadır ve bu sebepten dolayı ClinicalKey’in uzaktan erişim seçenekleri Bireysel Uzaktan/Mobil Erişim Özelliği (Self- Managed Remote /Mobile Access) ile genişletilmiştir:

KİŞİSEL  HESAP OLUŞTURMA ve UZAKTAN ERİŞİM AKTİVASYONU :

Sadece bir kez  www.clinicalkey.com  sayfasının sağ-üst köşesinde bulunan ''Register'' ikonuna tıklayıp kayıt yaparak kişisel hesap oluşturmanız gerekmektedir. 

* Kayıt işlemi mutlaka “kurumsal e-posta” adresi ile yapılmalıdır.
* Kayıt işlemini gerçekleştirdikten sonra  “kurumsal e-posta” adresinize gönderilecek olan onay linkine tıklayarak uzaktan erişiminizi aktif hale getiriniz.

Bir seferlik bu kayıt işleminden sonra, kendi hesabınıza “ Login” bölümünden girerek aşağıdaki özellikleri kullanabilirsiniz:
a) Clinical Key kapsamındaki  kitapların PDF içeriklerine erişim, download ve çıktı alma
b) Uzaktan (mobil cihaz, ev/ofis) erişim
c) Resimleri otomatik sunuma ekleme: "Add to Presentation/Presentatiton Maker"
d) Arama sonuçlarınızdaki içerikleri daha sonra okumak için okuma listenize ekleme: "Saved Content"

Kayıt işlemini açıklayan broşür için lütfen tıklayınız.

Not: Kişisel hesabınıza 180 günde bir kez kurum bilgisayarlarından www.clinicalkey.com adresi üzerinden Log In/Giriş yapmak gerekmektedir. 
Yapılan her girişten sonra uzaktan erişim (mobil cihaz, ev/ofis) süresi otomatik olarak 180 gün uzamaktadır.