Deneme Erişimli Veritabanları

Deneme Erişimi : Online Legal Veritabanı

İçerik: Legal Yayıncılık tarafından oluşturulan “Online Legal Veritabanı” ile; 21.000’den fazla makaleye, 650’den fazla dergiye, 400’den fazla kitaba, “Legalbank” elektronik hukuk bankası içeriğinde yer alan milyonlarca Kanun, KHK, Cumhurbaşkanı Kararnamesi, Uluslararası Sözleşme, Tüzük, Bakanlar Kurulu Kararı, Cumhurbaşkanı Kararı, Yönetmelik, Tebliğ, vb. mevzuat belgesine, Yüksek Mahkeme Kararlarına (Yargıtay, Danıştay, Bölge Adliye Mahkemesi, Bölge İdare Mahkemesi, Anayasa Mahkemesi, Sayıştay vb.), Dilekçe ve Belge örneklerine, makalelere ve 71 konu başlığı altında düzenlenen mevzuat paketleri ile uzmanlık alanlarına göre ayrılmış içeriğe erişim imkanı mevcuttur.

Dergi ve Kitaplar için Erişim Adresi :  www.legal.com.tr

Yargı Kararları ve Mevzuat Bankası için Erişim Adresi :  www.legalbank.net

Erişim Süresi : 14 Nisan 2019 tarihine kadar.

 

 

Deneme Erişimi : Dentistry & Oral Sciences Source Veritabanı

İçerik: Dentistry & Oral Sciences Source™ veritabanı, diş hekimliği fakülteleri için hazırlanan, bu alandaki tek tam metin veritabanıdır. Alanındaki tüm konuları detaylı bir şekilde kapsamasının ve zengin indekslemesinin yanı sıra, bu disiplindeki en çok takip edilen akademik dergileri ve kitapları tam metin olarak sunan Dentistry & Oral Sciences Source™ veritabanı, bilimsel dergiler için önemli bir skorlama kuruluşu olan Eigenfactor’ün Diş Hekimliği Dergi Sıralaması’nın en güncel versiyonu olan Eigenfactor 2015’teki 12 dergiyi tam metin ve indeks olarak; 12 dergiyi ise yalnızca indeks olarak içerir.

Dentistry & Oral Sciences Source Veritabanı Deneme Erişim Adresi : 

http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=ddh

Erişim Süresi : 1 Haziran 2019 tarihine kadar.

 

 

Deneme Erişimi : Engineering Source Veritabanı

İçerik: Mühendisler, mühendislik disiplinlerindeki öğrenciler ve araştırmacılar için hazırlanmış Engineering Source, 1.600’den fazlası tam metin yayın olmak üzere toplamda 3.000’e yakın yayını indeksleyen, mühendislik alanları için birincil bir kaynaktır. Bilişim sistemleri, biyomühendislik ve bilgisayar, çevre, elektrik-elektronik, endüstri, enerji sistemleri, inşaat, makina, petrol gaz mühendisliği ve temel mühendislik ile ilgili tüm alanları eksiksiz olarak kapsayan bu otorite veritabanının seçkin içeriği, American Society of Civil Engineers, Elsevier Science, John Wiley & Sons, Inc., Springer Science & Business Media, Oxford University Press ve Wiley-Blackwell gibi birçok lider yayıncıdan derlenmiştir.

Engineering Source Veritabanı Deneme Erişim Adresi :  

http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=egs

Başlık Listesi: https://www.ebscohost.com/titleLists/egs-coverage.xls 

Konularına göre Başlıklar: https://www.ebscohost.com/titleLists/egs-subject.xls

Erişim Süresi : 1 Haziran 2019 tarihine kadar.

 

 

Deneme Erişimi : MEDLINE Complete Veritabanı

İçerik: PubMed veritabanının dünya üzerindeki en kapsamlı tam metin derlemesi olan MEDLINE® Complete, en önde gelen tıp ve sağlık bilimleri dergilerinin birçoğunu gecikmesiz olarak erişiminize sunarak, tıp fakültelerindeki araştırmacılar için eşsiz bir araştırma deneyimi sunar. Kapsamlı bir arşiv içeriği de sunan MEDLINE Complete, tıp literatürü içeriği açısından eksiksiz bir araştırma aracı olup ana konu başlığı olan tıp alanının yanı sıra, eczacılık, hemşirelik, veterinerlik ve hasta bakımı yönetimi gibi diğer ilgili alanlardaki araştırmacılar için de yüksek kaliteli dergileri tam metin olarak sunar.

MEDLINE Complete Veritabanı için Deneme Erişim Adresi :

http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=mdc

Erişim Süresi : 1 Haziran 2019 tarihine kadar.