Sosyal Yaşam

ÖĞRENCİ YURTLARI

Koru Öğrenci Yurdu

Merkez Kanuni Kampüsü’nde Koru Ormanı içinde yer alan KTÜ Öğrenci Yurdu 31 odası ve toplamda 86 kişilik kapasitesi ile üniversitemiz lisans ve yüksek lisans öğrencileri ile Erasmus programı ile üniversitemize gelen öğrencilere hizmet vermektedir.

Tel: 0 (462) 377 3578

 

Kredi ve Yurtlar Kurumu Yurtları

 Üniversitemiz Merkez kanuni kampüsünde Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yürütülen iki ayrı yurt kompleksi bulunmaktadır. Doğu Karadeniz Öğrenci Yurdu, yerleşkenin güneydoğu kesiminde Eczacılık Fakültesi yanında yer almakta olup 8 bloktan oluşmakta ve 1-3 kişilik odalarda kız öğrencilere kalacak yer imkanı sağlanmaktadır. Diğer yurt kompleksi ise yerleşke içinde Çarşı Binası yanında 4 ayrı bloktan oluşmakta ve erkek öğrencilere barınma imkanı sağlanmaktadır. Bunların dışında Trabzon şehir merkezinde, Akçaabat'da, Yomra'da, Sürmene'de, Of'da, Maçka'da ve Beşikdüzü'nde kız ve erkek öğrenciler için yurtlar bulunmaktadır.

Kredi ve Yurtlar Kurumu Trabzon Bölge Müdürlüğü Tel:  0 (462) 230 7340

Trabzon Yurt Müdürlüğü Tel:  0 (462) 328 0982- 377 3161

Doğu Karadeniz Yurt Müdürlüğü Tel: 0 (462) 328 0101- 328 0110

 

OTELLER

Turizm Eğitim ve Uygulama Merkezi İktisadi İşletmesi

Karadeniz Teknik Üniversitesi Merkez Kanuni Kampüsü'nde deniz kenarında bulunan Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksek Okulu bünyesinde 96 yataklı bir misafirhane, olimpik yüzme havuzu, yazlık ve kışlık olarak kullanılabilen restorant, pastane, kafeterya, tenis, voleybol ve basketbol sahaları yer almaktadır. Tesisler, hem Turizm ve Otelcilik Bölümü öğrencilerine uygulama yeri, hem de Üniversite personeli ve tüm yerli ve yabancı misafirlerin yararlanabileceği bir mekan olarak hizmet vermektedir. 

Resepsiyon Tel: 0462 377 4900
Restaurant Tel: 0462 377 4957
Web: Tıklayınız

 

Koru Tesisleri

Koru Tesisleri konuklarına üstün hizmet anlayışını ilke edinmiş, misafir memnuniyetinin ön planda tutulduğu bir anlayışla hizmet sunmaktadır. Misafirhane Merkez Kanuni Yerleşkesi içerisinde, Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi yanında 24 saat güvenliği üniversite güvenliği tarafından sağlanan; havaalanı ve otogara 5 dk, şehir merkezine 10 dk uzaklıkta, şehir trafiğinden uzak yeşilin ve denizin hakim olduğu bir konuma sahiptir. Ayrıca Olimpiyat Kafe'de brunch hizmeti verilmektedir. Bu hizmetimizden tüm misafirlerimiz yararlanabilmektedir.

Tel: 0462 377 3547
Web: Tıklayınız

BESLENME

Üniversitemizin çeşitli kampüslerinde öğrenci yemekhaneleri bulunmaktadır. Özel sektör tarafından işletilen yemekhanede öğrenciler maliyetin yarısını ödeyerek öğle yemeklerinden yararlanabilmektedirler. Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarında kalan öğrencilerin sabah ve akşam yemek maliyetlerine ise Kredi ve Yurtlar Kurumu katkı yapmaktadır.  Tüm yerleşkeler içinde değişik fakülte ve bölümlerin bünyesinde bulunan çok sayıda kantin ve kafeterya da öğrencilerin beslenme ihtiyaçlarını karşılayabilmesine imkan tanımaktadır. Bu kantinler sağlığa uygunluk açısından sürekli olarak denetlenmekte ve fiyatlar da üniversite yönetimi tarafından belirlenmektedir.

Üniversite yemekhanesi menüsü için Tıklayınız

 

Olimpiyat Kafe

Kanuni Kampüsü Koru Otel altında bulunan Olimpiyat Kafe kaliteli hizmet ve kusursuz servis anlayışı ile hizmet sunmaktadır.
Tel: 0 (462) 377 3404

Web: Tıklayınız

 

KTÜ Sahil Tesisleri

Deniz Kenarında bulunan Sahil Tesislerimizde 350 kişilik restoran ve kafetarya bulunmaktadır.
Tel: 0 (462) 377 4957

Web: Tıklayınız

Sahil Tesisleri Restoranı menüsü için Tıklayınız

 

Kantinler

İİBF Kantini                      
İnşaat-Mimarlık Kantini    
Makine Kantini
Matematik Kantini            
Orman Fakültesi Kantini 
Yer Bilimleri Kantini
Doktor's Kafe (Tıp Fakültesi)
Sevimli Kantini (Fizik Bölümü Altı)
Çınaraltı Lokantası
Kafe5

 

SAĞLIK

Tüm öğrenciler, 5510 sayılı Sosyal Güvenlik ve Genel Sağlık Sigortası kanununun tüm hükümlerinin uygulamaya konulması nedeniyle tüm öğrenciler aynı kanunun 60. maddesinde belirtilen koşullar dahilinde Genel Sağlık Sigortası kapsamına alınmış olup, tedavi giderleri Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından karşılanmaktadır. 

Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı

Tel: 0 (462) 377 2005
Faks: 0 (462) 3253161
Web: Tıklayınız 

Merkez Kanuni Kampüsü, öğrencilerin her türlü banka hizmetlerinden faydalanabileceği imkanlarla donatılmıştır. Merkez Kampüs'te çeşitli bankaların Üniversite şubesi mevcuttur. Bunların dışında, kampüs içerisinde değişik yerlerde kamu ve özel sektöre ait bankanın ATM (bankomatik) makineleri 24 saat süreyle hizmet vermektedir. 
 
Merkez Kanuni Kampüsü'nde bulunan Çarşı Binası, Karadeniz Teknik Üniversitesi öğrencilerinin her türlü ihtiyacını karşılayabileceği imkanlara sahiptir. Tam donanımlı bir postane normal mesai süresince her türlü hizmeti vermektedir.
 
Çarşı Binası'nda ayrıca iki market, hediyelik eşya-tuhafiye mağazası, kırtasiye, kitap ve hediyelik eşya satış bürosu, berber, kuru temizleme, gazete bayii, fotokopi, lokanta ve kafeler mevcuttur. 

Karadeniz Teknik Üniversitesi, sosyal açıdan ülkemizin en önde gelen üniversitelerinden biri olup; öğrencilerin her türlü sosyal, sportif, kültürel amaçlı ihtiyaçlarını karşılayabileceği çok sayıda olanağa sahiptir.

 

SOSYAL-KÜLTÜREL AMAÇLI TESİSLER

Atatürk Kültür Merkezi

Merkez Kanuni Yerleşkesi içerisinde bulunan Atatürk Kültür Merkezi biri 1000 kişilik, diğeri ise 250 kişilik oturma kapasiteli iki ana salon ve bunlara ek hizmet sağlayan çok sayıda küçük salondan oluşmaktadır. Bu merkez, sinema, tiyatro, konser, konferans ve panel gibi her türlü bilimsel ve kültürel faaliyetin yürütülmesine imkan tanıyan bir donanıma sahiptir.

 

Prof.Dr. Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi

Toplam 8000 m2'lik bir alan üzerinde inşa edilen Kongre ve Kültür Merkezi her türlü bilimsel ve kültürel faaliyetin yürütülebileceği modern bir donanıma sahiptir. İçerisinde biri 600, diğeri 250 kişilik oturma kapasiteli iki büyük salon, 80 ve 120'şer kişilik toplam 6 seminer salonu, 250 ve 600 m2'lik 2 sergi salonu, 1 müze ve 220 kişilik 1 kokteyl salonu bulunan merkez modern tefrişatı, teçhizatı, simültane çeviriye uygunluğu, akustik ve ışık düzenlemesi ile her türlü ulusal ve uluslararası kongreye ev sahipliği yapacak özelliktedir. Kongre ve Kültür Merkezi'nde açık ve kapalı otopark ile kafeterya da bulunmaktadır. 

Tel: 0462 377 4025
Web Sayfası: Kongre ve Kültür Merkezleri

 

SPORTİF AMAÇLI TESİSLER

Karadeniz Teknik Üniversitesi; yetiştirmekte olduğu öğrencilerin Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda sportif gelişmelerine katkı sağlamak, dinlenme ve boş zamanlarını değerlendirme gibi sosyal gereksinimlerini karşılamak ve öğrencilerin bir araya gelerek organize hareket etmesini sağlamak amacıyla, sportif ekinliğin yapılabilecek olduğu her türlü imkanı sunmaktadır.

Hasan Polat Kapalı Spor Salonu

Karadeniz Teknik Üniversitesi merkez Kanuni Yerleşkesi'nde yer alan 3000m2 alana kurulu kapalı spor salonu her türlü kapalı alan spor müsabakalarının yapılmasına uygun bir donanıma sahiptir. Salonda 600 kişilik oturma kapasiteli bir trübin, soyunma odaları, basın ve ses düzeni odası, dinlenme lobisi, 2 adet sauna ve değişik amaçlı kullanılabilecek bürolar bulunmaktadır.

Tel: 0462 377 2430

 

Stadyum

Merkez Kanuni Yerleşkesi içerisinde bulunan stadyum, 100x60 m ebatlı bir çim sahaya sahip olup, bir tarafından üstü kapalı ve koltuklu, diğer iki tarafından ise sadece koltuklu tribünlerle çevrilidir ve 3000 kişilik oturma kapasitesine sahiptir. Stadyum, modern ışıklandırması ve skorborduyla gece müsabakalarının da yapılabileceği bir tarzda düzenlenmiştir.

Tel: 0462 377 2430 

 

Olimpik Yüzme Havuzu

Karadeniz Teknik Üniversitesi Merkez Kanuni Yerleşkesi'nde deniz kenarındaki Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksek Okulu bünyesinde yer alan olimpik yüzme havuzu, tüm su sporlarının yapılmasına uygundur. Aynı anda 250 kişinin faydalanabileceği havuzda, duş kabinli ve kilitlenebilir dolaplı soyunma odaları mevcut olup, havuz suyu son sistem filtrasyon ve otomatik ilaçlama sistemi ile temizlenmektedir. Ana havuzun bitişiğinde 5x5x0.6 m ebatlı bir çocuk havuzu da vardır. Havuz kenarında güneşlenme imkanları ile beslenme gereksinimi için bir kafeterya ve sağlık hizmetleri için revir özelliği taşıyan bir sağlık kabini mevcuttur.

Tel: 0462 377 4970 - 377 3679

 

Mini Sahalar

Karadeniz Teknik Üniversitesi merkez Yerleşkesi'nde 3 minyatür futbol sahası, 6 tenis kortu, 2 açık basketbol sahası, 2 voleybol sahası ve 1 squaş sahası bulunmaktadır. Bütün bu spor tesisleri granül kauçuk zeminli ve ışıklandırmalı olup, okul saatleri dışında da öğrencilerin spor yapmasına uygun imkânlar sunmaktadır.

Tel: 0462 377 2430

 

Sağlıklı Yaşam Tesisleri

Çim saha kapalı trübini altında yeni oluşturulan spor kompleksi bünyesinde sağlıklı yaşam kapsamında kullanılabilecek sauna salonu, ağırlık merkezi, step salonu, düşünce sporları salonu ve diğer sağlıklı yaşam için spor faaliyetlerine uygun salonlar mevcuttur. 
Tel: 0462 377 2430

Turizm Eğitim ve Uygulama Merkezi İktisadi İşletmesi

Karadeniz Teknik Üniversitesi Merkez Kanuni Kampüsü'nde deniz kenarında bulunan Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksek Okulu bünyesinde 96 yataklı bir misafirhane, olimpik yüzme havuzu, yazlık ve kışlık olarak kullanılabilen restorant, pastane, kafeterya, tenis, voleybol ve basketbol sahaları yer almaktadır. Tesisler, hem Turizm ve Otelcilik Bölümü öğrencilerine uygulama yeri, hem de Üniversite personeli ve misafirlerin yararlanabileceği bir mekan olarak hizmet vermektedir. 

Resepsiyon Tel: 0462 377 4900
Restaurant Tel: 0462 377 4957
Web: Tıklayınız

 

Koru Tesisleri

Koru Tesisleri konuklarına üstün hizmet anlayışını ilke edinmiş, misafir memnuniyetinin ön planda tutulduğu bir anlayışla hizmet sunmaktadır. Misafirhane Merkez Kanuni Yerleşkesi içerisinde, Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi yanında 24 saat güvenliği üniversite güvenliği tarafından sağlanan; havaalanı ve otogara 5 dk, şehir merkezine 10 dk uzaklıkta, şehir trafiğinden uzak yeşilin ve denizin hakim olduğu bir konuma sahiptir

Tel: 0462 377 3547
Web: Tıklayınız