Karadeniz Kariyer Fuarı Tamamlandı

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Karadeniz Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde ve Karadeniz Bölgesindeki 12 paydaş üniversitenin katkı ve katılımıyla gerçekleştirilen Karadeniz Kariyer Fuarı başladı.

Trabzon Şenol Güneş Spor Kompleksi’nde düzenlenen Karadeniz Kariyer Fuarı’nın açılışı 11 Mart 2019 tarihinde saat 10.00’da gerçekleştirildi. Açılış konuşmasını üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Süleyman BAYKAL’ın yaptığı törende Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim ATAY, Trabzon Büyükşehir Beledeye Başkan Vekili Seyfullah KINALI, Türkiye Büyük Millet Meclisi Çevre komisyonu Başkanı Trabzon Milletvekili Muhammet BALTA ve ilimiz Valisi İsmail USTAOĞLU birer konuşma yaptılar. Açılış Törenine ayrıca Trabzon Milletvekili Bahar AYVAZOĞLU, Trabzon Milletvekili Salih CORA, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Suat HACISALİHOĞLU ve protokolümüzün pek çok değerli üyesi katıldı.

11-12 Mart 2019 tarihlerinde düzenlenen bu etkinlikte , ulusal ve uluslararası düzeyde, kamu ve özel sektörden 150 firma ve kurum stant açtı. 2 gün süren etkinliğe Trabzon ve paydaş üniversitelerin bulunduğu illerden 10.000'in üzerinde öğrenci katıldı.