KTÜ İlaç ve Farmasötik Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (İLAFAR) "Bilgilendirme ve Paydaş Görüşleri Toplantısı" Gerçekleştirildi

KTÜ Rektörlük bünyesinde kurulan İlaç ve Farmasötik Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (İLAFAR) tanıtım toplantısı Trabzon Valisi Sayın Yücel YAVUZ’un katılımıyla gerçekleştirildi.

KTÜ Senato Salonu’nda yapılan toplantıya Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman BAYKAL, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Hikmet ÖKSÜZ, Prof. Dr. Halil İbrahim OKUMUŞ, KTÜ İLAFAR Müdürü Prof. Dr. F. Sena SEZEN, Rektör Danışmanı Öğr. Gör. Ali Haydar DOĞU, TÜSEB Üst Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ali Osman KILIÇ, DOKA Genel Sekreteri Onur ADIYAMAN, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet ŞAFAK, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Koordinatörleri Hakan BAL, Ahmet GERGERLİ, Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği (AİFD), İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası (İEİS), Uluslararası Farmasötik Mühendisler Birliği (ISPE) ve Türkiye’deki bazı ilaç firmalarının temsilcileri katıldı.

 Vali Yavuz açılış konuşmasında “KTÜ’de böyle bir birimin oluşturulması ülkemiz, milletimiz ve insanlık adına güzel bir başlangıçtır” diyerek Rektör Baykal’a teşekkür etti.