12. Ulusal Fen Bilimleri ve Matematik Eğitimi Kongresi Üniversitemizde Yapıldı

12. Ulusal Fen Bilimleri ve Matematik Eğitimi Kongresi KTÜ Fatih Eğitim Fakültesi ve Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü’nün işbirliği ile 28-30 Eylül 2016 tarihleri arasında KTÜ Fatih Kampüsünde yapıldı.  Kongreye ülkemizdeki 81 farklı üniversiten akademisyenler ve MEB’e bağlı okullarda görev yapan öğretmenler katıldı. Kongrede 655 sözlü bildiri, 50 poster bildiri sunuldu, 13 çalıştay ve 3 panel oturumu gerçekleştirildi.  Yaklaşık 1000 kişinin katıldığı kongrede fen bilimleri ve matematik eğitiminde yapılan çalışmalar ve güncel konular 18 farklı salonda eş zamanlı oturumlarla ele alındı.

Kongrenin açılışına Akçaabat Kaymakamı Soner ŞENEL, KTÜ Rektör yardımcısı Prof. Dr. Hikmet ÖKSÜZ, MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Semih AKTEKİN, Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hızır AKTAŞ, , Trabzon Büyükşehir Belediye Temsilcisi, Akçaabat Belediye Başkanı Şefik TÜRKMEN,  Ortahisar Belediye Başkan Yardımcısı Erdoğan BEDER, Fatih Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Şule BAHÇECi katıldı.

Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr Ali Rıza AKDENİZ yaptığı konuşmada iki yılda bir olarak ülkemizde gerçekleştirilen Ulusal Fen Bilimleri ve Matematik Eğitimi Kongresinin 22 yıl önce başladığını ve fen ve matematik alan eğitiminde prestijli bir konumda olduğunu ve kongre hazırlık sürecinde oldukça yoğun ilginin olduğunu ifade etti. Kongrenin düzenlenmesinde görev alan düzenleme kuruluna, yürütme kuruluna ve gönüllü görev alan öğrencilere teşekkür etti.