ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ 

Merkez Kanuni Yerleşkesi içerisinde bulunan Atatürk Kültür Merkezi biri 1000 kişilik - HASAN SAKA SALONU, diğeri ise 250 kişilik REŞİT TARAKÇIOĞLU SALONU - kapasiteli iki ana salon ve bunlara ek hizmet sağlayan çok sayıda küçük salondan oluşmaktadır. Bu merkez tiyatro, konser, konferans ve panel gibi her türlü bilimsel ve kültürel faaliyetin yürütülmesine imkân tanıyan bir donanıma sahiptir

 

Prof.Dr. OSMAN TURAN KÜLTÜR MERKEZİ
 
Toplam 8000 m2 bir alan üzerinde inşa edilen Kongre ve Kültür Merkezi her türlü bilimsel ve kültürel faaliyetin yürütülebileceği modern bir donanıma sahiptir. İçerisinde biri 600 kişilik – HASAN TURAN SALONU, diğeri 250 kişilik FAHRİ KURAN SALONU kapasiteli iki büyük salon ile 80 - 120 kişilik dört seminer salonu, 250 ve 600 m2 büyüklüğünde iki sergi salonu ve 220 kişilik kokteyl salonu bulunan merkez modern donanımı, teçhizatı, anında çeviriye uygunluğu, akustik ve ışık düzenlemesi ile her türlü ulusal ve uluslararası kongreye ev sahipliği yapacak özelliktedir.
 
Merkezin hemen yanında bulunan KORU KONAKLAMA TESİSLERİ ile bütünlük gösteren bu tesis, katılımcıların konaklama ve yiyecek – içecek ihtiyaçlarını karşılayabildiği bir konuma da sahiptir.