Tarihi Başarı

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali Türkiye temsilcisi Hürriyet ile Reklamcılık Vakfı’nın, Akmerkez sponsorluğunda ve ev sahipliğinde gerçekleştirdiği Cannes Lions Genç Aslanlar Yarışması Türkiye Elemeleri 09-22 Mart tarihleri arasında gerçekleşti.

Reklamverenler Derneği ve Getty Images Türkiye’nin de destek verdiği yarışmaların basın, film, siber, medya, pazarlama ve PR dallarında kategori birincisi seçilen ekipler 17-24 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek Festival’deki uluslararası yarışmalarda Türkiye’yi temsil edecekler.

Basın, film, siber, medya ve genç pazarlamacılar kategorilerinde kazanan ekipler Akmerkez’in davetlisi olarak Cannes Lions’da Türkiye’yi temsil edecek. Ayrıca, bu yıl ikinci kez düzenlenen PR kategorisinde Doğan Holding’in “Ortak Değerler Hareketi - Müştereklerimizi Keşfedelim ve Geleceğe Birlikte Yürüyelim” projesine farkındalık yaratmak amacıyla verilen brief için sundukları çalışma ile birinci gelen PR ekibi Doğan Holding’in davetlisi olarak Cannes’da Türkiye’yi temsil etmeye hak kazandı. Fransa’daki festivalde gerçekleştirilecek “Young Lions” yarışmasında Türkiye’yi 6 kategoride temsil edecek ikişer kişilik ekiplere Akmerkez’de genç yaratıcılar için hizmete sunulan Young Lions Zone’da  jüri üyeleri ve sektörün önde gelen isimleriyle mentorluk da verilecek.

13-22 Mart  tarihlerinde yapılan jüri değerlendirmelerinin ardından gerçekleştirilen ödül töreni ile bu sene katılmak için değil, kazanmak için Türkiye’yi temsilen Cannes’da yarışmaya hak kazanan ekipler açıklandı.

Yarışmaya katılan tüm ekipler jüri başkanlarının öncülüğünde belirlenen zorlu brieflerle mücadele ettiler!

Dereceye giren ekipleri, Ayşe Bali, Ergin Binyıldız, Alemşah Öztürk, İnanç Dedebaş, Arzu Ünal ve Lize Karaboğa’nın jüri başkanlığı ile birlikte aşağıdaki jüri üyeleri belirledi:

Fakültemiz Halkla ilişkiler ve Reklamcılık Bölümü Mezunlarından Film Kategorisinde 1.liği alan Kadir Temir - Innocean Worldwide, Basın Kategorisinde 1.liği alan Fatma Nur Zeynel  - Y&R Istanbul Cannes'de 17-24 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek Festival’deki uluslararası yarışmalarda Türkiye’yi temsil edecekler.

Siber Kategorisinde Emre Gülver- 4129Grey 3. olarak başarı kazanmıştır.

 

Emre GÜLVER 

                          EMRE GÜLVER                                                 FATMA NUR ZEYNEL                                               KADİR TEMİR