Reklam Atölyesi

 

Trabzon Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin öğrenci topluluklarından biri olan Reklam Atölyesi aynı zamanda uygulama birimlerinden biridir ve iki temel amacı vardır.             

Üyelerine reklam yazarlığı, reklam tasarımı (grafik), reklam fotoğrafçılığı, marka danışmanlığı, medya planlama-medya satın alma gibi alanlarda özel dersler veren ve bunları uygulamalı çalışmalarla pekiştiren Reklam Atölyesi’nin birinci amacı; öğrencilerinin bilgi birikimlerini ve deneyimlerini artırarak onları reklam sektörüne hazırlamaktır.                       
                        
Bu noktada IAA Üniversiteler Arası Reklam Yarışması, Aydın Doğan Vakfı Genç İletişimciler Yarışması ve Genç Kırmızı gibi önemli yarışmaların hazırlık aşamaları, öğrencilerin uygulama yapabilmeleri için önemli fırsatlar yaratmaktadır.              
                        
Reklam Atölyesi’nin ikinci amacı ise gerek İletişim Fakültesi’nin gerekse Trabzon Üniversitesi’nin diğer akademik ve idari birimlerinin gereksinim duyduğu afiş, broşür, davetiye, katalog, takvim, günlükçe gibi grafik tasarıma dayalı ürünlerin yanı sıra reklam ve tanıtım filmlerini hazırlamaktır.   
 
Her yıl gerçekleştirilen Mezuniyet Törenleri başta olmak üzere yıl boyu düzenlenen birçok etkinliğin afiş ve davetiye tasarımları Reklam Atölyesi’nin olağan işleri arasında yer alır.

Reklam filmleri, kısa filmler ve belgesel filmler de Reklam Atölyesi’nin kendi olanaklarıyla gerçekleştirdiği üretimler arasında önemli yer tutar.