İletişim Buluşmaları 11 Yapıldı.

 

Karadeniz Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından 11.'si düzenlenen ''İletişim Buluşmaları'' etkinliği kapsamında yapılan ''Meslek Örgütleri Buluşması'' adlı eğitim seminerine Anadolu Ajansı Bölge Müdürü Zafer SEL, Basın ilan Kurumu Trabzon Şube Müdürü Muharrem MERMERTAŞ ve Basın Yayın Enformasyon İl Müdürü Sadettin KAŞIKÇI konuşmacı olarak katıldı. Öğrencilerin yoğun ilgisiyle gerçekleşen seminerde öğrencilerimiz konu ile ilgili soru ve görüşlerini paylaştılar. Ardından  deneyimlerini anlattılar ve öğrencilere aktardılar.

Anadolu Ajansı Bölge Müdürü Zafer SEL, Anadolu Ajansının Kuruluşu tarihçesi hakkında ön bilgi vererek konuşmasına başladı ve öğrencilerin hangi alanda nelerle karşılaşacakları hakkında bilgiler verdi. Ayrıca Anadolu Ajansının genç habercilere bakış açısını ve iş imkanları konusunda değerlendirmelerde bulundu.

Basın İlan Kurumu Trabzon Şube Müdürü Muharrem MERMERTAŞ ise devlet ile basın ilişkileri ve iletişim fakültesi öğrencilerinin basın ilan kurumundaki iş imkanları konusunda bilgiler verdi.

Basın Yayın Enformasyon İl Müdürü Sadettin KAŞIKÇI konuşmasında kurumun tarihçesi ve geleceğe yönelik yatırımları hakkında bilgi verdir. Ayrıca iletişim fakültesi öğrencilerinin staj ve iş imkanları konusunda sorularını cevapladı.