Sık Sorulan Sorular

1) Program sonunda bir sertifika alacak mıyım?
C: Evet, Karadeniz Teknik  Üniversitesi tarafından hazırlanan ve Tübitak destekli katılım sertifikasına sahip olacaksınız.
 
2) Eğitimler için herhangi bir ücret ödeyecek miyim?
C: Hayır, eğitimler tamamen ücretsizdir.
 
 3) Programa devam zorunluluğu var mı?
C: Evet, programda her bir derse %80 oranında devam zorunluluğu vardır.
 
4) Söz konusu sertifikayı nerelerde kullanabilirim?
C: “Bu programın sonunda aldığını sertifika ile üniversitemiz Teknoloji Transfer Ofisi tarafından yürütülen BİGG programı içine dahil olabilmek için önemli bir adım atmış olacaksınız.  Bunun yanında TÜBİTAK’ın 2238 Girişimcilik ve Yenilikçilik Yarışmaları Programına ve mezuniyetinizin ardından 1512 Girişimcilik Aşamalı Destek Programına daha hazırlıklı başvurabilir ve değerlendirmelerde avantaj sağlayabilirsiniz.
 
5) Bu programda alamadığım dersleri bir sonraki dönemde açılacak programda alabilir miyim?
C: Hayır, ilgili dönemde tüm derslerinizi tamamlamanız gerekmektedir.
 
6) Sertifika programı sonunda bir sınava girecek miyim?
C: Karedeniz Teknik  Üniversitesi Girişimcilik Kampüsü tarafından verilecek olan eğitimlerin sonunda bir sınava tabi tutulacaksınız. Derslerine %80 oranında devam edenler ve derslerdeki uygulama etkinliklerini gerçekleştirenler bu sertifika için önemli ayrıcalıklar elde edecektir.
7) Ders Programında Çakışmadan Dolayı A Grubunda Katılamadığım Derse B Grubunda Katılabilirmiyim? 
C: Zorunlu haller dışında tüm öğrenciler kendi gruplarında derse katılmaları gerekmektedir. Kendi gruplarıyla derse katılamayan öğrenciler proje ekibini bilgilendirmek koşuluyla diğer gruptan ders alabilir.