Üniversitemizin 62. Kuruluş Yıldönümü Töreni Yapıldı

Üniversitemizin 62. Kuruluş Yıldönümü 20 Mayıs 2017 Cumartesi günü Atatürk ve Gençlik Anıtı önünde, 23 Mayıs 2017 Salı günü KTÜ Prof.Dr. Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen törenlerle kutlandı.

Üniversitemizin 62. Kuruluş Yıldönümü kutlamaları 20 Mayıs 2017 Cumartesi günü saat 10.00’da Atatürk ve Gençlik Anıtı önünde düzenlenen çelenk sunma, saygı duruşu ve İstiklal Marşı töreni ile başladı.

23 Mayıs 2017 Salı günü Saat 14.00’de KTÜ Prof.Dr. Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi’nde devam eden 62. Kuruluş Yıldönümü töreni Meclis Başkanı İsmail KARAMAN, İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dr. Berat ALBAYRAK, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi AVCI, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay KILIÇ,Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk ÇELİK, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer ÇELİK, Jandarma Genel Komutanı Org. Yaşar GÜLER’in telgrafları ile diğer telgrafların okunmasından sonra Rektörümüz Prof.Dr. Süleyman BAYKAL açılış konuşmasını yaptı. Ardından Trabzon Valisi Yücel YAVUZ bir konuşma yaptı.

Karadeniz Teknik Üniversitesi 2016 Yılı ödül töreninde; Fen ve Mühendislik Bilimleri alanında ödül almaya Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç.Dr. Ahmet Can ALTUNIŞIK; Eğitim Bilimleri alanında, Fatih Eğitim Fakültesi Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü öğretim üyesi Doç.Dr. Faik Özgür KARATAŞ layık görüldüler. Plaketlerini Trabzon Valisi Yücel YAVUZ takdim etti.

Genç Bilim ve Sanat İnsanı Ödülü kategorisinde Fen ve Mühendislik Bilimleri alanında ödül almaya Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç.Dr. Gökhan AYDIN; Sağlık Bilimleri alanında ödül almaya Eczacılık Fakültesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü öğretim elemanı Arş.Gör. Burak BARUT layık görüldü. Plaketlerini Trabzon İl Cumhuriyet Başsavcısı Mithat KUTANOĞLU takdim etti.

Öğrenci ödülleri kategorisinde Eczacılık Fakültesi öğrencisi Gamze EROĞLU ve  İletişim Fakültesi öğrencisi Hakan GÜLÇAY ödüle layık görüldüler. Öğrenci ödüllerini Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin GENÇ takdim etti.

Ardından Üniversitemizde 40 ve üzeri hizmet yılını tamamlamış akademik ve idari personelimize plaket takdimi yapıldı.