Dekanın Mesajı

Karadeniz Teknik Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğretim elemanları, çalışanları ve öğrencileri adına fakültemize göstermiş olduğunuz ilgiye öncelikle teşekkür ederim…

Karadeniz bölgesinde kurulan ilk Eczacılık Fakültesi olarak 2011 yılında eğitime başladık ve ilk mezunlarımızı 2016 yılında verdik. Çok yeni bir fakülte olmamıza rağmen yüksek lisans ve doktora programlarını da eğitim programımıza dâhil ederek başarılı bir şekilde yürütmekteyiz. Fakültemizi gerek ders içeriği, programı gerek öğretim üyeleri, çalışanları ve gerekse öğrencilerimizin fiziki çalışma ortamları da dâhil olmak üzere daha iyiye, uluslararası standartlar seviyesine çıkartmak hususunda çabalarımıza duraksamadan devam ediyoruz.

Amacımız, evrensel standartlarda halk sağlığına yönelik sorunlara çözüm üretebilen, fark yaratan, üretken ve araştırmacı eczacılar yetiştirmek, eczacılık mesleğini tüm uygulama alanlarına etkin yer alacak donanımda olmak; Mesleki büyüme ve gelişme için ömür boyu öğrenmeyi teşvik eden akademik bir ortam sağlamak ve kanıta dayalı eğitim yaklaşımlarını kullanarak eczacılık alanında kaliteli eğitim vermek, aynı zamanda toplum sağlığına yönelik ihtiyaçları karşılayabilen lider eczacılar yetiştirmektir.

Eczacılık Fakültesi olarak temel değerlerimiz etik standartlar ışığında eğitim, öğretim,  araştırma ve uygulamalarda bir bütünlük sağlanması, kapsamlı, hakkaniyet ve saygı içeren bir öğrenme ortamının kurulması, eleştirel düşünmeyi teşvik eden ve ödüllendiren kurumsal değerlerin varlığı ve kalitenin sürekli geliştirilmesi, doğa, çevre ve tüm canlılara değer verip koruyan bilincin öğrencilerimize yerleştirilmesidir.

Karadeniz Teknik Üniversitesi köklü tarihi, doğal güzellikleri ile turizm, spor, kültür, sağlık ve eğitim şehri olan Trabzon’da bulunmaktadır. Kampüsümüz havalimanı ve otogara 5 dakika, şehir merkezine ise 10 dakika mesafededir. Her türlü ihtiyaca cevap veren, özgür ve eğlenceli bir kampüs hayatı ile birlikte öğrenci değişim programları, yurtdışı denkliği diploma, uluslararası kültür ve sanat etkinlikleri, öğrenci kulüpleri, simülasyon laboratuvarları, uygulamalı eğitimler, fuar ve sergiler, öğrenci şenlikleri, ulusal ve uluslararası yarışmalara katılım gibi pek çok imkan ve fırsatı da bulunduğunuz sürece keşfedeceğiniz Önce Evren, İnsan ve İlim” ilkelerini benimseyen Üniversitemize ve “Fark Yaratan Eczacılar” yetiştirmeyi hedefleyen fakültemize sizleri bekliyoruz!

Prof. Dr. F. Sena SEZEN 

Dekan V.