Tarihçe

Tarihçe

Arsin Meslek Yüksekokulu 2547 sayılı kanunun 2990 sayılı kanuna değişik 7/d-2 maddesine göre 15.01.2009 tarihinde kurulmuştur.

KTÜ Arsin Meslek Yüksekokulu Trabzon şehir merkezine 18km, üniversitemiz Kanuni Yerleşkesi’ne 15km uzaklıkta olması ve Karadeniz Sahil Yolu üzerinde konumlandırılması, Arsin Organize Sanayi Bölgesine Yakın olması nedeniyle oldukça avantajlı bir konumdadır.

Meslek Yüksekokulumuz bünyesinde; Elektrik ve Enerji Bölümü, Malzeme ve Malzeme İşleme Teknolojileri Bölümü, Tasarım Bölümü, Makine ve Metal Teknolojileri Bölümü, El Sanatları Bölümü, Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölümü, Elektronik ve Otomasyon Bölümü olmak üzere 7 adet bölüm bulunmaktadır.

Bu bölümlerden aktif olan Elektrik ve Enerji Bölümü, Malzeme ve Malzeme İşleme Teknolojileri Bölümü ve Tasarım Bölümünde toplam 290 öğrenci eğitim-öğretim faaliyetlerine katılmaktadır.

Yüksekokulumuza ilk öğrenci alımı 2011-2012 Eğitim-Öğretim yılında Elektrik ve Enerji Bölümü’ne bağlı Gaz ve Tesisatı Teknolojisi programı ile yapılmıştır. Malzeme ve Malzeme İşleme Teknolojileri Bölümü altında Mobilya Dekorasyon Programına ilk öğrenci alımı 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında ek yerleştirme ile yapılmış olup 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında ise Tasarım Bölümü Grafik Tasarım programına ilk öğrenci alımı yapılmıştır.