Müdürümüzün Mesajı

 

   Arsin Meslek Yüksekokulu şehir merkezine, üniversitemiz Kanuni Yerleşkesi’ne ve Arsin Organize Sanayi Bölgesi’ne yakınlığı ile oldukça avantajlı bir konumdadır. İş dünyasının ihtiyaç duyduğu yetenekli, üretken ve nitelikli ara insan gücünü yetiştirmeyi, eğitim-öğretim, araştırma ve uygulamada sürekli iyileşmeyi hedeflemektedir.

   Arsin Meslek Yüksekokulu, genç ve dinamik akademik kadrosu ile öğrencilerimizin almış olduğu teorik ve pratik bilgileri en üst seviyeye çıkarmayı amaçlamaktadır.

   Sektördeki sorunlara en uygun çözümü üretebilecek, mesleki etik değerlere bağlı, nitelikli ve etkin teknikerleri yetiştirmek misyonu ile eğitim ve hizmet kalitesini sürekli artırmayı hedefleyen Arsin Meslek Yüksekokulu, KTÜ’de 11.02.2016 tarihinde TSE tarafından verilen ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi almaya hak kazanan ilk meslek yüksekokuludur.

   Meslek Yüksekokulumuz, 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında öğrencisi bulunan 3 programda 18 öğretim elemanı ve 283 öğrenci ile eğitim ve öğretim faaliyetini sürdürmektedir.

   Meslek Yüksekokulumuz, mezunların iş bulma olanaklarını da göz önünde bulundurularak, bölgenin ve ülkenin gereksinim duyduğu diğer bölüm ve programların açılmasıyla gelişmeye devam edecektir.

 

Doç. Dr. Şükrü ÖZŞAHİN

Yüksekokul Müdürü